Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Меси, дојди во Наполи и стани она што беше Марадона“

Лионел Меси е блиску до одлука да ја напушти Барселона, по последните случувања во клубот. Меси, сепак, е блиску до Премиер-лигата, и до Манчестер Сити.

Меѓутоа интересна изјава даде неговиот некогаше екс соиграч, Кевин Принс Боатенг.

„На Меси му завршува договорот со Барселона, па нели би било прекрасно да го повика Наполи и тој да каже дека доаѓа. Дека никој не ја носи десетката на Марадона, но ете тој да ја побара. Да игра без пари, од љубов, и да стане она што беше Марадона“, рече Боатенг.

sportmedia.mk

најчитани вести

Балкан

Кога откриле дека вселенската програма што ја купиле е неисправна, Американците ги побарале парите, но секако не ги добиле назад. Русите први го освоија...

Забава

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите...

Забава

На социјалната мрежа Твитер се појавила урнебесна снимка каде што главни актери се Ана Бекута и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Пејачката упорно се...

Спорт

Актуелниот европски првак и натаму е во изолација поради позитивни случаи на Ковид-10 во своите редови. Дури 12 играчи се заразени со коронавирус, се...