Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

НБА ѕвезда загуби седум роднини поради КОВИД-19

Ѕвездата на НБА Карл-Ентони Таунс преживува вистински кошмар од почетокот на пандемијата со КОВИД-19. Во интервју за телевизијата ЕСПН кошаркарот на Минесота Тимбервулвс објави дека веќе загубил седум роднини поради коронавирусот.

„Минувам низ тежок период. Прво почина мајка ми во април. Пред некој ден ми јавија дека починал и чичко ми. Чувствувам дека животот ме понижува од ден на ден. Во последните седум месеци видов многу ковчези. Многу луѓе од моето семејство починаа поради КОВИД-19“, изјави 25-годишниот кошаркар.

На 25 март Таунс објави емоционално видео на „Инстаграм“ дека мајка му Жаклин Крус-Таунс е во тешка состојба откако се заразила со коронавирусот. Наредниот месец таа починала. И татко му Карл постариот исто така бил заразен, но се излекувал.

sportmedia.mk

најчитани вести

Балкан

Кога откриле дека вселенската програма што ја купиле е неисправна, Американците ги побарале парите, но секако не ги добиле назад. Русите први го освоија...

Забава

Албанката Емануела Руст направила хаос на социјалните мрежи, го фасцинирала машкиот дел од публиката. Таа е прва албанска судика која суди под знакот на...

Забава

На социјалната мрежа Твитер се појавила урнебесна снимка каде што главни актери се Ана Бекута и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Пејачката упорно се...

Забава

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите...