6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СНИМКА ОД КОЈА ТРЕПЕРАТ СРЦАТА: ЦЕЦА И ЏЕЈ ПЕАТ НА НЕЈЗИНАТА СВАДБА СО АРКАН (видео)

Познат како човек со големо срце, вечен позитивец и секогаш со насмевка на лице, легендарниот пејач Џеј Рамадановски сите го сакале и почитувале.

Покрај извонредниот глас и песни кои останале после него ќе останат и по својот специфичен начин на играње кое сите го сакале.

Но венчањето на Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан неможело да помине без Џеј и неговите весели и енергични песни кои креваат на играње.

Токму Џеј и Цеца на песната “Секси ритам“ ја извеле заедно на нејзиното венчање со Аркан.

Како тоа изгледало дамната 1995 година, погледајте во ова видео…

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести