10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ЕВЕ КАКВИ ЕРОТСКИ СОНИШТА ИМААТ МАЖИТЕ И ЖЕНИТЕ

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите желби или стравови.

Што се однесува до еротските соништа, тие, во зависност од личноста, се случуваат почесто или поретко, но веројатно не постои личност која барем еднаш немала еротски сон.

Неодамна беше спроведено едно истражување на тема еротски соништа и беа добиени интересни резултати.

Имено, 92 проценти од мажите сонувале дека имаат секс со поранешната девојка.

Од друга страна, само 54 проценти од жените рекле дека сонуваат ваков сон.

Кај жените, најголем процент имало за сон каде имаат секс со другар 75 проценти од жените сонувале вакво нешто, а вториот најчест еротски сон е оној во кој сонуваат дека имаат секс со колега од работа.

Што се однесува до другите најчести еротски соништа кај мажите, на второ место е сонот каде нешто тргнува наопаку за време на сексот (76 проценти), а третото место го зазема сонот каде имаат групен секс (72 проценти).

На четвртото место од најчестите машки сексуални соништа е сонот за сексуален однос со позната личност – 68% од мажите го имале овој сон.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести