Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Неверојатно: Натпревар во Кина откажан поради бојата на коса на фудбалерите!?

Неверојатни информации доаѓаат од Кина, каде што во една од пониските лиги натпревар бил регистриран во корист на домашните, поради тоа што гостинските играчи имале погрешна боја на косата. Станува збор за натпреварот Фужу и Џимеи, и ќе им припадне на домашните играчи.

Имено, во Кина фудбалерите не смеат да бидат обоени со чудна боја на косата. Може црна, смеѓа или плава доколку е природна.

Да биде уште почудно, спорните играчи биле офарбани со црна боја, но според извештајот, не биле „добро офарбани“.

Навистина чудно и неверојатно!?

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Колку од четирите милиони евра што Собранието ги изгласа ќе бидат доделени на ДПМНЕ и колку од доделените средства партијата ќе одвои за семејствата...

Свет

Ракот на белите дробови може да биде асимптоматски подолго време, но понекогаш може да се препознае преку индиректни сигнали, како што е смеењето, пишува...

Забава

Пејачката Снежана Ѓуришиќ подолго време ужива во емотивна врска со својот партнер Вања Милошевиќ. Таа сега открила со што тој ја освои и како...

Македонија

Вчера во Романија се одржаа парламентарни избори на кои повеќе од 18 милиони граѓани имаа право на глас. Според резултатите Националната либерална партија (PNL)...