11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ: ПОЧИНА ЏЕЈ НА 56-годишна ВОЗРАСТ

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски почина.

Пејачот почина на 56-годишна возраст, како што известуваат лекарите му прекинала работата на срцето.

Џеј бил реанимиран околу 14:30, но само на кратко.

Србија и регионот загубија уште една музичка легенда.

Почивај во мир Џеј.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести