9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ЗАТВОРЕНИТЕ ЗА 27ми Април УДРИЈА ПО МИЦКОСКИ И ПАНДОВ – ЗАСРАМЕТЕ СЕ!

 • Колку од четирите милиони евра што Собранието ги изгласа ќе бидат доделени на ДПМНЕ и колку од доделените средства партијата ќе одвои за семејствата на затворените за 27ми Април? Или тие луѓе ќе продолжи да ги користи само во дневно политички и со нивната жална судбина да печалите гласови од патриотските настроени гласачи, кои за вас белокошуљашите никогаш не ни го дале гласот да не се овие луѓе!
  п.с. Па нели формиравте и Патриотски Институт? Тој институт треба како примарна задача да ја има грижата за овие луѓе, а не да се шета и слика низ Македонија за на ФБ.
  Па нели баш челникот на тој институт говореше пред да ја добие оваа функција, дека парите за патни трошоци, пратениците на ДПМНЕ треба да ги издвојуваат за семејствата на затворените за 27ми Април?
  Откако ја доби функцијата нагло зборави за таа иницијатива, а да покрене други очигледно нема идеја и намера!?
  Ева сега јас му ја давам оваа идеја што на почетокот на текстот ја наведов.
  Да видиме дали сме “браќа” како што велите, или ви бевме и останавме мамец за гласови, монета за поткусурување!?
  Eve sega jas mu ja davam ovaa ideja shto na pocetokot na tekstot ja navedov .
  Пример нека ви биде Боби Темелков кој покрена акција за помош на семејствата на уставобранителите и сите добрлнамерни луѓе од Македонија и светот, кои од своите домашни фондови издвојуваат и се приклучуваат кон акцијата на Боби.
  Наклон до под за тие луѓе!
  А вие “господа” пратеници, ЗАСРАМЕТЕ СЕ!!!

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести