Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Скандал: Брат му на Роналдо продава „шверцувани“ дресови

Кристијано Роналдо повторно се најде во центарот на вниманието, ако воопшто и некогаш е излезен откако се појави на светската сцена пред дваесетина години, но овојпат во негативна конотација.

Италијанските медиуми објавуваат скандал во кој не е директно уклучен самиот фудбалер туку неговиот брат Хуго Динарте Авеиро.

Тој наводно продавал нелегални Адидас дресови со името на Роналдо кои според произведувачот требале да бидат уништени но наместо тоа Хуго кој што ги имал во посед, ги продавал по 40 евра од парче. Се работи за преку 13.000 дресови што е сериозна бројка, а и профитот од нив не е мал.

Се поставува само едно прашање. Зошто му е сето ова на братот на Роналдо, кој што во моментов според Форбс вреди близу една милијарда евра.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски се обрати пред присутните на денешниот протестен собир, на крајот на говорот тој извика “да живее Зоран Заев”, присутните...

Македонија

Тажна слика стигна од сите протести организирани вчера од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата веќе не испраќа ниту фотогалерија туку само изјави од говорниците. Според...

Забава

Некогаш популарната ТВ водителка Јована Јоксимовиќ морала да да ги спакува куферите од ТВ Прва поради непрофесионално однесување како што тогаш изјавиле од споменатата...

Забава

Цеца Ражнатовиќ досега два пати гостуваше во една иста емисија, односно во „Хит Твит“ на Пинк. Првиот пат беше на 10 мај кога и...