Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пиоли: Милан не е како Лестер, јас не сум како Раниери

Откако одредени медиуми, го споредија Милан со Лестер во шампионската година, а Пиоли со Раниери, тренерот на „росоњерите“ се огласи, истакнувајќи дека му било драго што Лестер ја освои титулата со Раниери.

„Искрено го славев успехот на Раниери и титулата на Лестер“, рече Пиоли и додаде:

„Не велам дека Лестер некогаш нема да го повтори успехот. Не мислам дека ние потсетуваме на шампионскиот Лестер. Јас не сум како Раниери. Имаме различна филозофија“, истакна тренерот на Милан.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски се обрати пред присутните на денешниот протестен собир, на крајот на говорот тој извика “да живее Зоран Заев”, присутните...

Македонија

Тажна слика стигна од сите протести организирани вчера од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата веќе не испраќа ниту фотогалерија туку само изјави од говорниците. Според...

Забава

Цеца Ражнатовиќ досега два пати гостуваше во една иста емисија, односно во „Хит Твит“ на Пинк. Првиот пат беше на 10 мај кога и...

Забава

Некогаш популарната ТВ водителка Јована Јоксимовиќ морала да да ги спакува куферите од ТВ Прва поради непрофесионално однесување како што тогаш изјавиле од споменатата...