4 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Борис Тадиќ позитивен на Ковид-19

Борис Тадиќ, лидер на Социјалдемократската партија и поранешен претседател на Србија, објави дека е позитивен на вирусот корона.

„И на овој начин, ги информирам сите со кои бев во директен или индиректен контакт“, напиша Тадиќ на Твитер.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести