6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Ја оставил два дена пред свадбата – таа направи гест кој многу долго ќе се зборува (видео)

Сара Каминс сметaла дека венчавката ќе биде најубавиот ден во нејзиниот живот! Сепак, нејзиниот вереник раскинал со неа два дена пред венчавката. Несудената невеста била целосно скршена, особено затоа што планирала венчавка две години.

Гости биле веќе поканети, а скоро сите трошоци платени. Сепак Сара ја откажала церемонијата и ги известила сите гости.

Но таа излегла со една убава идеја и одлучла дека овој ден ќе остане во нејзиното убаво сеќавање. Таа го искористила фактот дека ресторанот веќе бил платен, па организирала голема забава за повеќе од 100 бездомници.

Тие уживале во вкусна храна и немаат доволно зборови на благодарност.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести