11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХИТ ВИДЕО ЈА НАСМЕА МАКЕДОНИЈА- Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ: ДА ЖИВЕЕ ЗОРАН ЗАЕВ!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски се обрати пред присутните на денешниот протестен собир, на крајот на говорот тој извика “да живее Зоран Заев”, присутните останаа збунети, а портпаролот проба да ја вади ситуација, па извика “Зоран Заев не може да живее”. Ова видео е апсолутен хит на социјалните мрежи, а на од официјалниот стрим делот со обраќањето е избришан. Сепак итрите твитерџии веќе го украдоа моментот и ја насмеаа Македонија.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести