9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

ХОРОР СНИМКА: Тигар нападна човек (видео)

Во индискиот град Тезпур, бенгалски тигар нападнал неколку лица, фрлил човек во дупка длабока 4 метри, додека другите исплашени локални жители избегале.

Се претпоставува дека ѕверот избегал од блискиот резерват, а како што се наведува, најмалку две лица биле повредени.

Камерата сними тигар како брка и фрла човек во дупка. Работниците од Националниот парк наскоро пристигнале на местото на настанот за да го зачудат тигарот, но не успеале веднаш.

-Многу е тешко да го удрите кога се движи на отворено, тој може да нападне повеќе луѓе-, рече Пи Сивакумар.

Се верува дека тигарот сè уште е на слобода.

Патем, најголемиот дел од популацијата на тигри во светот живее во Индија, околу 3.000.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести