-3.2 C
Skopje
среда, јануари 11, 2023

СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Кејт несвесно откри какви пцовки употребува во комуникација

Еден момент на невнимание беше доволен за целиот свет да открие како се допишува британското кралско семејство, односно кои емотикони ги користат во секојдневната комуникација, а за сè е виновна Кејт Мидлтон.

Имено, 38-годишната војвотка од Кембриџ случајно откри дека е aубител на емотикони кои пцујат, како и оној на кој се прикажани краставици. Оваа грешка и избега на снимањето на најновото видео „Рани години“, во кое, како што сугерира насловот, војвотката зборува за важноста на раното детство.

На видеото објавено на @kensingtonroyal, официјалниот профил на војводата и војвотката од Кембриџ на Инстаграм, можете да ја видите Кејт Мидлтон како го претвора екранот на нејзиниот iPhone 10 во камера за време на најновото видео за да покаже дека одговара на голем број прашања за неговата кампања да им помогне на децата во нивните клучни рани години. На видеото таа им се заблагодари на „огромниот број“ нејзини следбеници на социјалните мрежи кои испратија прашања „со приложени прекрасни емотикони“, како што истакнува, пред да ги открие и своите најчесто користени емотикони.

Иако најпрво би помислиле дека најчесто користениот емотикон во кралското семејство сигурно ќе биде круната, безгрижноста на Кејт откри неколку интересни навики кај благородниците со синокрва крв. Се чини дека најчесто користениот кралски емотикон е оној што прикажува две девојчиња како се држат за рака, што обично се користи за симболизирање на пријателства (а војвотката може да го користи за илустрација на деца), додека, многу неочекувано, симболот на ананас го следеше на друго место. најчесто користени (иако никој нема идеја во кој контекст би го користеле на суд). Сепак, најголемото изненадување е што меѓу најчесто користените е емотиконот кој пцуе. Можеби таа и кралицата го разменуваат додека кореспондираат со Меган? Во секој случај, јасно е дека благородниците се само луѓе кои се извлекуваат со пцуењето.

Списокот е проследен со виолетов вонземјански емотикон (можеби, на пример, тие не смеат да го споменуваат името на озлогласениот принц Ендру, кој беше пријател со осуден педофил, а јас се соочив со слични обвинувања) и емотикон со повраќање (сосема логичен редослед на емотикони, ако на пример , пурпурен вонземјанин навистина замена за некој што не го сакале на суд). Меѓу најомилените емотикони е оној што претставува краставици. Многумина мислат дека членовите на кралското семејство може да го разменат зборувајќи за здрава исхрана и договарајќи менија за вечера, но некако има смисла што тој е, на пример, одговорот на Кејт- „Кога пристигнувате на џин и тоник? Кажете им на слугинките да измешаат една со лимета или краставица? “. Во секој случај, има повеќе смисла од ананасот.

Последен на списокот на омилени емотикони е облак од ветер. Па, сега … Сосема е можно да го користат во разговори за времето во Велика Британија, кое е секогаш лошо, врнежливо и ветровито, па и самите Британци често зборуваат за времето. Но, постои друга опција, другиот ветер.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img