25.8 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024

ОБЈАВЕНИ ТАЈНИ РАЗГОВОРИ НА ДИРЕКТОРИТЕ НА СИ-ЕН-ЕН: Се огласи и ТРАМП

По ова, Си-Ен-Ен се закани дека ќе покрене постапка против „Веритас“, наведувајќи дека тоа може да биде тешко кривично дело.

Како дел од проектот „Веритас“, објавени се нови снимки кои наводно ја откриваат политичката пристрасност на претседателот Закер и другите водачи на Си-Ен-Ен насочени против оние кои се спротивставуваат на нивните политички ставови.

Си-ен-ен беше особено мета на американскиот претседател Доналд Трамп, презентерот на Фокс њуз, Такер Карлсон, па дури и републиканскиот сенатор Линдзи Греам, истакна основачот и извршен директор на Веритас, Џејмс О’Киф.

„Ова е уште една истрага за Си-Ен-Ен спроведена од проектот„ Веритас “и тие уште еднаш ја демонстрираа политичката агенда на нивната партија и целосно отсуство на новинарска етика“, покажаа најновите податоци добиени со истражување на повиците на оваа медиумска мрежа, што трае со месеци.

О’Киф рече дека откриле дека водачите на Си-Ен-Ен биле буквално интригирачки кога станува збор за дневните вести.

„Изјавите на највисоките директори на Си-Ен-Ен докажуваат дека тие едноставно не се заинтересирани за непристрасност при известувањето“, рече О’Киф.

Главниот советник на Си-Ен-Ен, како лице идентификувано на видеото, наводно рекол дека Такер Карлсон е расист и дека Фокс Њус му дала зелено светло за промовирање идеи за супериорноста на белата раса.

Веритас цитира и лице идентификувано како шеф на Си-Ен-Ен, Џеф Закер, како зборува за сегашниот претседател:

Ова е претседател кој знае да изгуби, кој знае дека е во неволја, дека е болен, можеби сето ова е последица на стероиди или не. Не знам. Но, тој се однесува очајно и е нестабилен и не треба да го нормализираме тоа “.
Тоа го натера О’Киф остро да го критикува Си-Ен-Ен за, како што наведува, нечуено и непрофесионално однесување, и покрај фактот дека тој себе си се нарекува најсигурен медиум.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1333969204412866562?s=19

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести