10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДРАМА ВО СРБИЈА: ЈОВАНА ГО НАПУШТИЛА ЖЕЉКО И ЗАМИНАЛА СО СРПСКИ СПОРТИСТ – Јавноста шокирана!

Некогаш популарната ТВ водителка Јована Јоксимовиќ морала да да ги спакува куферите од ТВ Прва поради непрофесионално однесување како што тогаш изјавиле од споменатата телевизија и да замине како да никогаш и не работела таму.

Утеха нашла на една телевизија, која за чудо во сопственост на нејзиниот маж Жељко.

Но изгледа Јована се помирила со фактот дека нема да ја гледаат на каналите со национална фрекфенција, бидејќи ниедна од тие телевизии не сакала бар за оние услови кои ги имала на ТВ Прва, поточно за плата од 10.000 евра.

Иако за време на својата кариера сакала да ги одбегнува скандалите, тие се уште ја следат. Секако најзабележан во нејзиниот живот бил оној од 2011 година кога ја раскинала веридбата со Жељко Јоксимовиќ, со кого била во врска три години, за потоа да тргнат гласини дека била во шема со оженет маж.

Ни помалку ни повеќе туку со кошаркарот Сашо Ѓоргевиќ.

Озборувањата дека биле заедно, ги подгреале информациите дека Јоксимовиќ, тогаш Јанковиќ, престојувала во Италија кај прославениот кошаркаш, а папараците тогаш ја сликале на аеродром по враќање од Милано.

Псле оваа бура од која е направена приказна во медиумите, Јована демантирала дека била во шема со Ѓорѓевиќ, а набрзо потоа му се вратила на бившиот дечко Жељко Јоксимовиќ, иако само неколку месеци пред тоа во медиумите изјавувала дека нивната љубов се угасила.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести