11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА, НАТАША ПЕТРОВСКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска е позитивна на Ковид 19. Информацијата ја објави на својот Фејзбук профил.

Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди  дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје! напиша Петровска.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести