14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

СВЕТОТ ВО ШОК – ЧУДО ВО АРГЕНТИНА: МАРАДОНА СЕ ПОЈАВИ НА НЕБОТО(видео)

Смртта на Диего Армандо Марадона е сè уште тема број еден во светот, а да не ја спомнувам Аргентина.
Во татковината на починатата легенда се појави видео кое стана вирално преку ноќ затоа што, како што тврдат Аргентинците, Марадона се појави во необична форма на облак на небото.
Тој беше протолкуван како лик на Марадона во дресот на Аргентина и тој е широко споделен и коментиран. И, погледнете го видеото и уверете се во што е тоа.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести