Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мик Шумахер следната сезона во Формула 1!

Мик Шумахер, синот на легендарниот Михаел Шумахер, и официјално од следната сезона ќе вози во Формула 1.

После неколку феноменални настапи во Ф2 шампионатот, Мик договори соработка со тимот на Хас, и ќе го вози овој болид во следната сезона.

„Големо ми е задоволството да потврдам дека Мик Шумахер ќе биде еден од нашите возачи во следната сезона“, рече генералниот директор на Хас, Гинтер Штајнер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...

Забава

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ ги запали социјалните мрежи кога во кусите приказни на „Инстаграм“ објави видео додека се капе во запенета када....