Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШТО СЕ СЛУЧУВА? – Мистериозен метал висок 4 метри пронајден во Романија – ИДЕНТИЧЕН КАКО ОНОЈ ВО ЈУТА, САД

Луѓето претпоставуваа дали монолитите се поврзани бидејќи тие многу се слични еден на друг.
Во Романија, наводно, се појави мистериозен монолит – откако слична градба исчезна од пустината во Јута.
Монолитот од 4 метри (13ft) е забележан на ридот Батка Доамни во градот Пјатра Неамт, според извештаите од локалните медиуми.


Појавата на шупливата конструкција, која има триаголен облик и е покриена со живопис, предизвика шпекулации за нејзиното потекло.
Има многу сличност со монолитот во Јута, кој беше забележан во кањон пред две недели, што ги наведува луѓето да се прашуваат дали спомениците се поврзани.
Во бизарен пресврт, Бирото за управување со земјиштето во Јута соопшти дека структурата е отстранета без нејзино знаење на 27 ноември.


Првично беше забележана од државни службеници за диви животни кои помагаа да се избројат овците од хеликоптер во почетокот на месецот.
Не е познато од каде потекнуваат овие споменици. Некои претпоставија дека може да е дело на шегаџија инспириран од романот на научна фантастика 2001: Одисеја во вселената.
Во книгата на Артур Ц Кларк, монолит се појавува на Земјата и му дава мудрост на племето мајмуни.

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...

Забава

Сексот се состои од момент, ситуација и енергија. Сè друго може да биде чиста импровизација. Водење љубов, секс, сексуален однос се поими кои немаат иста...