Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СТРАШНО: Пациент заразен со корона скокнал од прозорец и се обидел да си го пресече вратот

49-годишен пациент заразен со корона од околината на Лесковац, кој бил сместен во „Ковид“ болницата во психијатриското одделение во Лесковац, се обидел да изврши самоубиство, пренесува ЈУГпрес.

Тој скокнал од прозорецот на ова одделение, кое тогаш било дел од „Ковид“ болницата , и се обидел да си го пресече вратот со скршено стакло.

За среќа, тој бил спасен од брзата интервенција на персоналот во Ургентниот центар.

Според „Пинк“, тој бил вратен на психијатрискиот оддел.

Мотивот за неговата постапка е непознат.

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...