7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

СКАНДАЛ НА ВЕКОТ: Полицијата растури ЕЛИТНА СЕ*С ОРГИЈА – Уапсени дипломати, има и ЕВРОПРАТЕНИК

Белгиската полиција во петокот вечерта ја прекина забранетата „сексуална забава“ во центарот на Брисел, на која присуствуваа 25 лица, вклучително и член на Европскиот парламент, јавуваат локалните медиуми.

Според фламанскиот весник „Хет Њузузблад“, јавното обвинителство потврдило дека забавата се одржала во центарот на Брисел.

Медиумите јавуваат дека на забавата учествувале 25 лица, од кои повеќето биле мажи и дека сите биле казнети за кршење на мерките на вирусот корона.

Се додава дека „наводно биле присутни неколку дипломати и член на Европскиот парламент“, а полицијата на лице место пронашла и дрога.

Мерките што се на сила во Белгија забрануваат собирање на повеќе од четири лица на отворено, додека само едно лице може да се третира како „близок контакт“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести