Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Зарем е можно: Ливерпул со нови корона проблеми!?

Ливерпул никако да се отргне од проблемите. Тренерот Јирген Клоп во последните две – три недели има големи главоболки, речиси цел еден тим му е надвор од погон. А синоќа, барем според поедини новинари на Островот и веста која се уште не е официјално потврдена, голманот Алисон Бекер бил позитивен на последниот тест на Ковид-19. Велиме се уште се чека соопштението на клубот од Енфилд.

Ова ќе биде голем хендикеп за Клоп во пресрет на вечерашниот дуел во Лигата на Шампионите против Ајакс, меч од 5.коло во групата Д. Ова е значаен меч за “редси“ зошто според бодовите тие не смеат да го загубат овој натпревар ако сакаат пласман во 1/8 финалето.

Во случај Алисон навистина да не може вечерва да настапи, тогаш на голот на “редси“ ќе биде Адриан.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Свет

Потребна е вакцинација на околу 60 до 70 проценти од населението за да се запре ширењето на инфекцијата со коронавирусот, соопштија вчера од Светската...