Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: Нападната новинарка ВО ЖИВО пред камерите

Новинарката на украинската телевизија „Њуз ван“, Виолета Товкес беше цел на нападот, додека се приклучуваше на програмата од церемонијата на сеќавање на жртвите на гладот ​​од 1932-1933 година, на територијата на Советскиот Сојуз.

На видеото се гледа како непознат маж и приоѓа на девојчето, и фрла микрофон и свеќа, и вика и заминува.

– Ја повикуваме полицијата да го пронајде и казни напаѓачот врз новинарот – се наведува во соопштението на телевизијата „Њуз Ван“.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Свет

Потребна е вакцинација на околу 60 до 70 проценти од населението за да се запре ширењето на инфекцијата со коронавирусот, соопштија вчера од Светската...