Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СТРАШНО: ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 СКОКНА ОД ПРОЗОРЕЦ ВО БОЛНИЦА И СЕ САМОУБИ – ПЕТТИ ваков случај за 10 дена

60-годишен пациент со коронавирус скокнал од прозорецот на една болница во Тирана, а ова е петти пациент кој си го одзеде животот на тој начин.

Тоа се случило нешто по полноќ, а повредениот пациент бил во болница 10 дена каде се лекувал од вирусот, пренесува албанската агенција НОА.

Како што се наведува, полицијата е на терен и покрената е истрага во врска со овој случај.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...