Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

МАРАДОНА е погребан без срцето – еве зошто

Наводно, за време на обдукцијата, лекарите забележале дека неговото срце е поголемо отколку што треба, па го отстраниле органот во договор со семејството за да направат дополнителни прегледи.

– Срцето на Диего беше извадено и спасено со цел да се направат детални прегледи, бидејќи се покажа дека е двојно поголемо од обично – пишува аргентинскиот весник повикувајќи се на извори блиски до истрагата.

Да потсетиме, пет патолози утврдија дека станува збор за конгестивна и хронична срцева слабост, а овој проблем доведе до акутен белодробен едем, што потоа предизвика фатален исход. Сепак, во тоа време не беше објавено дека за време на обдукцијата утврдиле дека срцето на Марадона е ненормално големо

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Свет

Бил Гејтс, милијардер, основач на „Мајкрософт“ и филантроп, ги сподели своите размислувања за иднината на глобалните пандемии во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашид...

Забава

Сексот се состои од момент, ситуација и енергија. Сè друго може да биде чиста импровизација. Водење љубов, секс, сексуален однос се поими кои немаат иста...