Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кире Лазаров ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров ја доби битката со коронавирусот. Лазаров има негативен ПСР-тест, денес ќе му бидат извршени дополнителни прегледи, а од утре ќе им се приклучи на соиграчите.

Покрај Лазаров, во тимот на Нант беше позитивен и Андријен Фигуерос. Исто како Лазаров и тој добил негативен тест.

Во Нант веруваат дека Лазаров и Фигуерос ќе бидат во тимот викендов, кога ќе играат против Данкерк.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...