Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Д-р Несторовиќ објави снимка на фејсбук – СРБИЈА ВО ШОК

Проф. др. Бранислав Тиодоровиќ, кој на скандалозен видео клип закачен на Фејсбук на др. Бранимир Несторовиќ, доскорошен член на Кризниот штаб во Србија, не верува дека тоа Несторовиќ тоа го направил.

“Иако го видов тој клип, и понатаму не верувам дека тоа е точно. Зошто Бане би имал таков однос спрема мене. Се досега мислев дека имаме колегијален однос“, истакнува Тиодоровиќ.

Повторува дека неможе да верува дека тоа е став на Несторовиќ:

“Сакам прво да слушнам од него. Сакам директно од него да слушнам во што е проблемот, дали тоа воопшто е точно“!

Видео

најчитани вести

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...