Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Ангелов му свари турско кафе на Апасиев – слушале македонска музика (фото)

Стојанче Ангелов на твитер го покани Апасиев на кафе и веќе денес објави дека оствариле средба.

По средбата се огласи Ангелов кој раскажува како поминала средбата.

  • На средбата со професорот Апасиев слушавме неколку македонски народни песни во кои се опеани и некои контраверзни но значајни ликови од левицата и десницата на Организацијата. Се разбира дека малку продускутиравме за нив.
    Следното кафе во Собраниското бифе.- пишува на твитер Стојанче Ангелов.

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...

Македонија

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев дека е...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...