9 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

144 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Центар изречени се вкупно 144 мерки од кои 20  за возење без возачка дозвола, 4  за нерегистрирани возила, 7 мерки за возење под дејство на алкохол и други останати 104 прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести