20.8 C
Skopje
недела, септември 17, 2023

По 20 средби сезонава, Манасков убедливо најдобар стрелец на Веспрем (ФОТО)

Нашиот репрезентативец Дејан Манасков и по 20 одиграни натпревари на неговиот Телеком Веспрем оваа сезона останува убедливо прв на листата на најдобри стрелци во тимот. Веспрем во петокот без Манасков славеше над Веспреми со 36:20, но иако не беше на теренот, Манасков и натаму е недостижен за своите клупски колеги.

Нашето крило по првите 20 настапи на Веспрем сезонава има 83 гола, 10 повеќе од вториот стрелец на тимот, Андреас Нилсон.

sportmedia.mk

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img