10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

113 сакционирани возачи само во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Центар изречени се вкупно 113 мерки од кои 17  за возење без возачка дозвола, 9  за нерегистрирани возила и други останати прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести