14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

СТРАШНА СНИМКА ОД БЕЛГРАД: МАНИЈАЦИ ВО СРЕД БЕЛ ДЕН ВОЗНЕМИРУВААТ ДЕВОЈКА

Видео снимено на автобуската станица во Белград се шири на социјалните мрежи.

На него се наоѓаат двајца средовечни мажи, кои со вулгарни коментари зјапаат во задникот на привлечна девојка пред нив. Веројатно и е непријатно, но не се осмелува да се сврти и да се соочи со нив.

Покрај непристојните коментари, овие двајца мажи се смеат и се туркаат еден со друг, што ја прави ситуацијата уште понепријатна за присутните. Ова ги изненади сите што се најдоа на оваа станица, бидејќи тоа се случува на средина на денот, а тие коментираат за девојката пред нив без никакво чувство на срам.

Ова видео, направено тајно, предизвика голме број коментари на социјалните мрежи, некои коментираа за мажите, додека некои ја советуваа девојката.

Еве неколку коментари:

Корисник на Twitter го имаше следниот коментар:

  • Па, Белград е полн со такви планински примероци на живи суштества.

Од друга страна, друг профил на Twitter напиша:

  • Манијаци, простаци колку сакаш… ужас. Жените треба да се опремат, спреј-солзавец и електричен шокер, ако е можно, и познавање на некои боречки вештини, така што на улица ќе се безбедни подолго време поради се повеќе лудаци, а луѓето вртат глава ако некој ве нападне.

Уште еден интересен коментар – Што точно мрморат, не разбирам ништо? Гледам само два бизони во 40-тите години како се однесуваат како првачиња во средно училиште? Дали тие дофрлаат или нешто слично?

  • Секогаш ми е жал што не сум близу до вакви настани – веројатно алудирајќи на останатите присутни кои молчеа на настанот, беше друг коментар на ситуацијата.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести