Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОР*О СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА МАСОВНА ГАЛЕРИЈА СО СРПСКИ ВОДИТЕЛКИ НА ПОР*О САЈТ

Некој си поиграл

Водителки Слаѓана Томашевиќ, Снежана Дакиќ, Бојана Ристивојевиќ, Јована Јеремиќ, Маја Николиќ, Драгана Косјерина, Нина Радуловиќ, Катарина Шишмановиќ и многу други жртви се на сајбер криминал.

Нивните фотографии завршиле на порно-сајт, поради што подигната е истрага. Уредничка и водителка на “Београтска хроника“ Слаѓана Томашевиќ била запрепастена кога слушнала дека завршила на еден таков сајт.

– Срамотно, бесмислено и непримерно. Сигурна сум дека надлежните институции ќе го решат случајот и ќе ги пронајдат луѓето кои се занимаваат со глупости. Не ми е пријатно ако сум се нашла на таков сајт. Не гледам потреба некој да ме стави во таква укога.

И нејзина колешка на ТВ Прва Бојана Ристивојевиќ била изненадена кога и рековме зошто ја бараме:

– Верувам во работата на нашите надлежни органи и дека брзо ќе се реши овој случај.

најчитани вести

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...

Македонија

Три дена по ред ВМРО-ДПМНЕ се произнесуваше за лампионите на Шилегов, одговараше за буџетот, оставаше перници пред Министерството за дравство па дури и свикуваше...