Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НОВА ХИТ СЕ*С ПОЗА: Загарантирано уживање за секој пар!

Во морето од различни сексуални пози, обично ги паметиме оние што гарантираат оргазам, или оние чие име е смешно за нас.

Ви претставуваме една што ги комбинира обете работи!

Позата наречена „вампир“ е нов хит во светот, а ја дизајнираше компанијата „Lovehoney“, која произведува сексуални играчки и помагала, како и долна облека.

Позата се изведува на два начина.

Во мисионерската варијанта, жената лежи на грб со нозете во воздух, а мажот потпрен на рацете продира одозгора. „Клучот“ е што тој мора да и го лиже или грицка вратот, како вампир!

Во друга варијанта, мажот седи додека жената е над него, тие се цврсто прегрнати и се лижат или грицкаат едни со други на вратот.

„Оваа поза е особено актуелна меѓу љубителите на хорор филмовите, но и во пресрет на Ноќта на вештерките. Клучно е што не е тешко да се гарантира задоволство за двајцата партнери, како и одлична контрола на брзината и длабочината на пенетрација “ се наведува од компанијата.

најчитани вести

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Македонија

Три дена по ред ВМРО-ДПМНЕ се произнесуваше за лампионите на Шилегов, одговараше за буџетот, оставаше перници пред Министерството за дравство па дури и свикуваше...