Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШОКАНТНО: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам КРИЈАТ од нивниот син Џорџ ДЕКА ТОЈ Е СЛЕДНИОТ КРАЛ

На 22 јули 2013 година, принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) го добија своето прво дете – принцот Џорџ, кој е новиот наследник на тронот, но се уште не е запознаен со должностите што го очекуваат за време на неговиот живот.

Имено, кога тој се роди во болницата Сент Мери во Лондон,  британската јавност не го криеше својот ентузијазам за доаѓањето на нов член на кралското семејство.

Принцот Џорџ е трет во редот за круната, по синот на 71-годишната кралица Чарлс и 38-годишниот внук Вилијам.

Со самото тоа што е роден прв, тој доби поголемо значење од неговата сестра и брат, кои беа родени подоцна.

Токму поради таа важност, но и одговорноста што ја носи титулата со години се крие една голема тајна. Кралската авторка Кетрин Мајер вели дека Кети и Вилијам сакале да го заштитат своето дете од притисок и сознанието дека еден ден може да биде британски крал.

– Одлучија да го одложат тој момент во кој ќе му кажат каква иднина го чека затоа што сакаат да му дадат што е можно најнормално растење и ненатоварено детство – рече таа.

Тој веќе сфати дека не е „обично“ момче, но Кејт инсистира да порасне во нај „најнормалното“ опкружување со цел да му го обезбеди детството што го имала, заврши Мајер.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Македонија

Три дена по ред ВМРО-ДПМНЕ се произнесуваше за лампионите на Шилегов, одговараше за буџетот, оставаше перници пред Министерството за дравство па дури и свикуваше...