4 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ШОКАНТНО: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам КРИЈАТ од нивниот син Џорџ ДЕКА ТОЈ Е СЛЕДНИОТ КРАЛ

На 22 јули 2013 година, принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) го добија своето прво дете – принцот Џорџ, кој е новиот наследник на тронот, но се уште не е запознаен со должностите што го очекуваат за време на неговиот живот.

Имено, кога тој се роди во болницата Сент Мери во Лондон,  британската јавност не го криеше својот ентузијазам за доаѓањето на нов член на кралското семејство.

Принцот Џорџ е трет во редот за круната, по синот на 71-годишната кралица Чарлс и 38-годишниот внук Вилијам.

Со самото тоа што е роден прв, тој доби поголемо значење од неговата сестра и брат, кои беа родени подоцна.

Токму поради таа важност, но и одговорноста што ја носи титулата со години се крие една голема тајна. Кралската авторка Кетрин Мајер вели дека Кети и Вилијам сакале да го заштитат своето дете од притисок и сознанието дека еден ден може да биде британски крал.

– Одлучија да го одложат тој момент во кој ќе му кажат каква иднина го чека затоа што сакаат да му дадат што е можно најнормално растење и ненатоварено детство – рече таа.

Тој веќе сфати дека не е „обично“ момче, но Кејт инсистира да порасне во нај „најнормалното“ опкружување со цел да му го обезбеди детството што го имала, заврши Мајер.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести