Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Солскјер: Фернандес е како Роналдо

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го спореди Бруно Фернандес со Кристијано Роналдо. Португалецот во Јунајтед мина шест сезони, дојде на 18 години во 2003 година и му помогна на тимот да освои три титули во Англија и една во Лига на шампиони. Играјќи за Јунајтед, Роналдо постана и најдобар играч во светот.

Солскјер во Фернандес го гледа Роналдо. 23 годишниот фудбалер постигна 34 погодоци во 35 одиграни меча, и се покажа како големо засилување.

„Бруно има влијание како Роналдо. Треба само да ги погледнете резултатите кои ги бележиме откако дојде. Тој има многу енергија, лидерски карактеристики и најважно, тој е тимски играч. Ова е клучно за да можеме да тргнеме напред, тој многу пати покажа дека тимот е поважен од него“, рече Солскјер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...