Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВА СИГУРНО НЕ ГО ЗНАЕТЕ: Братот на Лепа Брена учествува во шоуто “Никогаш не е доцна”

Фолк sвездата Лепа Брена е родена во Тузла под името Фахрета Јахиќ.

И додека многумина знаат за неа, она што малкумина го знаат е дека Брена е најмладата од трите деца – нејзиниот татко Абед и мајката Ифета имаат исто така син, Фарук и ќерка Факета.

Досега Брена не истакна дека нејзиниот постар брат е многу талентиран во музиката, а овој пат го претстави за време на шоуто „Никогаш не е доцна“, во кое тој учествуваше.

Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник – напиша тогаш Брена на заедничка фотографија.

Фарук Јахиќ се занимава со музика со децении, свирејќи на хармоника во групата „Машак Миша“.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...