10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ОВА Е ПЕСНАТА ЗА АРКАН – ЦЕЦА ОД СИЛНА ЕМОЦИЈА НИКОГАШ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА ИСПЕЕ (видео)

Рокерот Милиќ Вукашиновиќ 2001 година ја напишал песната “Сањам да се опет ту“ која требала да ја отпее Цеца Ражнатовиќ.

Голем број песни кои се отпеани од народњаците ги пишувале најголеми српски рокери, а еден од најпознатите е Милиќ Вукашиновиќ.

Рокерот во 2001. година ја напишал песната “Сањам да си опет ту“ која требало да ја отпее Светлана Цњеца Ражнатовиќ. Тогаш рокерот изјавил дека Цеца не сакала да ја сними оваа нумера поради интервенција на Марина Туцаковиќ.

Милиќ на својот Фејсбук ја закачил песната со напомена: “Песната е направена кога Аркан загина и Бог ја направи за Цеца, но таа несака да ја отпее!“

Оваа балада, зборува за трагичниот крај на љубовта, а Вукашиновиќ ја напишал непосредно после убиството на Аркан. Песната на крај ја снимила Јована Типшин

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести