Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВА Е НАЈГОЛЕМАТА ЉУБОВ НА МАРАДОНА – Ја запроси дури два пати

Светот го потресе смртта на славниот фудбалер Диего Марадона, кој почина од срцев удар. Освен што е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, светот ќе го памети по турбулентниот однос со жените, а особено по односот со неговата триесет години помлада свршеница Росија Оливија. Тие започнаа да се дружат не толку одамна, во 2012 година, а тој ја запроси дури во 2018 година, пред нејзината мајка Моника и нејзината ќерка, кои се расплакаа од среќа. Медиумите наведуваат дека Марадона бил толку воодушевен што кога таа се согласила, тој исто така пуштил солза од радост.

Интересно е што по втор пат Марадона ја запроси својата девојка.Според еден шпански таблоид, таа вечер, Марадона ја прашал Оливија дали сака да се омажи за него, но поради гласната музика што била во живо во тоа време, тој не го слушнал одговорот на неговата идна свршеница. Кога пејачот завршил со пеењето, Марадона со насмевка на лицето повторно и го поставил истото прашање, а на крајот добил потврден одговор, по што добиле голем аплауз од други луѓе кои биле на истото место. Таблоидите со години пишуваа за бројните раскинувања и помирувања на славната двојка. Еден од најголемите скандали на нивното вето се случи во 2014 година, кога во јавноста се појави видео во кое Марадона ја нападна својата девојка. Подоцна рече дека телефонот едноставно паднал од нејзините раце и дека имале „блага кавга“ што завршило со помирување.

Парот во една прилика ја посети и Хрватска. Оливија и нејзиниот вереник дојдоа на финалето на Дејвид купот во 2016 година, во кое Аргентина ја победи Хрватска. Атрактивната Оливија не можеше да ги достигне своите пет минути слава во тоа време затоа што Диего покрај себе добро ја забавуваше публиката во Арената. Исто така се шпекулираше дека тие раскинале на крајот на 2018 година. Оливија тогаш ја опиша нивната врска како типична. Таа рече дека, како и секоја двојка, тие имаат свои стандардни расправии. Наводно, никогаш немало сериозни зборови за венчавката. Сепак, како гостинка на аргентинската телевизија по неговата смрт, таа тажно рече дека неговото семејство не и дозволувало да се збогува со него.

„Ме боли што не ми дозволија да се збогувам со него, тие го повредија и Диего. Јас сум неговиот последен партнер, имам исто право да се збогувам со него како и другите. Не знам зошто ми го прават тоа, никого не провоцирам “, рече низ солзи. „Диего беше мој поранешен, сакам да се збогувам со него, морам да го сторам тоа. Тој сакаше да бидам таму до последниот здив. Само ние знаеме каква врска и љубов имавме и колку бевме заљубени “, додаде таа. Таа исто така рече дека бил скромен, дека имал џиновско срце и дека го сакал животот.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...