Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ДОБРИ ВЕСТИ ОД НАЈГОЛЕМОТО ЕВРОПСКО ЖАРИШТЕ – Франција почнува да закрепнува

Во болниците во Франција се наоѓаат 28.648 лица.

Во Франција денес регистрирани 12. 459 нови случаи на ковид, а починале 957 лица сооштиле од Министерството за здравство на таа земја.

Број на починати во однос на вчерашните 339 доста скокнал, но од друга страна, број на заболени на дневно ниво полека опаднал – вчера забележани се 13.563, додека минатиот петок дури 22.882 новозаразени.

Во болница се наоѓаат 28.648 лица, а 662 помалку од предодниот ден. На интензивна нега се помалку пациенти отколку вчера – денес 3.883, 135 помалку во однос на вчерашниот ден – 4.018

Од утре во Франција ќе можат да работат и продавници кои продаваат стока која не е од есенцијална важност

Во Франција вкупен бројот на зразени изнесува 2.19 милиони луѓе.

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...