Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ди Марија го губи трпението во ПСЖ

Анхел Ди Марија е незадоволен во ПСЖ. Оваа информација доаѓа како „гром од ведро небо“. Иако Аргентинецот играше на сите натпревари во Франција, сепак, само 4 ги одигра до крај, односно не беше заменет.

Токму од тука што често е заменуван, Ди Марија е незадоволен од својот статус. Тој сакал да игра повеќе, а наводно ова и му го соопштил на тренерот Томас Тухел.

Дека не е се како што треба во ПСЖ сезонава, покажува фактот што Тухел се наоѓа пред смена од кормилото, особено после поразот од Монако.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...