Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Влатко и Нестор позитивни на КОВИД-19

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Влатко Стојановски се позитивни на коронавирусот КОВИД-19. За Нестор кружеа информации дека тој е позитивен на коронавирусот откако не се најде на списокот на играчи на Удинезе за мечот со Џенова во Серија А и мечот од Купот против Фиорентина. Нестор е изоставен од екипата и пратен во изолација.

И напаѓачот Стојановски кој игра за францускиот второлигаш Шамбли како позајмен од Ним исто така има позитивен тест на коронавирус и тој оди во изолација.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...