Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВАКВА МАСКА НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ – Јапонците полудеа да ја имаат

Јапонските трендсетери сега можат луксузно да се заштитат од коронавирусот со раскошни маски украсени со дијаманти и бисери. Цена? Вистинска мала работа – околу десет илјади долари.

Ланецот Cox Co’s Mask.com започна да продава рачно изработени маски минатата недела за да ги развесели луѓето и да го зголеми сообраќајот во модната индустрија косена од пандемијата Ковида-19. Дијамантските маски се украсени со дијамант од 0,7 карати и со повеќе од 300 парчиња кристали Сваровски, а на бисерните маски има околу 330 јапонски бисери Акоја.

„Сите се лошо расположени за коронавирусот и би било одлично ако се чувствуваат подобро гледајќи една од овие светкави маски“, изјави за Ројтерс продавачот на „Азуса“, Кајитака. Кокс нуди повеќе од 200 различни модели на маски. Досега, најскапата маска во светот чини 1,5 милиони долари и е направена од 250 грама злато од 18 карати и е дизајнирана од израелскиот златар Ивел.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...