Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШОКАНТНО: МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОБЈАВИ СЛИКА СО КОЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ

Медицинската сестра во Тенеси, Кетрин Ајви на една слика на Twitter ја покажа целата сурова „болничка“ реалност од 2020 година.

Секогаш насмеана и весела, Кетрин дојде во болницата во март, дури и не замислуваше дека ќе „умре“ во следните месеци во смени од 12-16 часа.

Сега таа реши да сподели две слики со светот – како изгледаше во март кога се вработи во болницата и како изгледа денес.

  • Овие лузни не можат да исчезнат повеќе. Всушност, тие ќе исчезнат со текот на времето, како и овие силни бранови на коронавирус. Засега, тие се дел од моето лице. Не жалам за тоа. Ја сакам мојата работа, иако не можев да замислам дека ќе најдам работа во најлошото можно време за човештвото, напиша Кетрин.

Потоа додаде што најмногу ја повредило.

  • Смртта е насекаде околу вас. Колку и да се трудите, луѓето едноставно умираат. И секогаш на ист начин. Жалосно е кога ќе се вратиш дома и ќе помислиш дека сите починати можеле да избегаат од смртта. Не беше тешко да се заштеди. Мерките пропишани на ист начин насекаде во светот не беа тешки за примена. Малкумина по приемот во болницата можеа да разберат дека можеле да се спасат многу лесно и, според тоа, да ги спасат луѓето околу нив. Коронавирусот е смртоносна болест со која не треба да се игра и да се потценува, напиша Кетрин Ајви.

За нејзината слика доби 872 000 лајкови и скоро 80 ​​000 ретвитови. Луѓето ја поддржуваа да истрае и дека животот сигурно ќе ја награди кога сè ќе заврши.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...