Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Хамилтон: Фан сум на Ферари, но нема да возам за нив

Светскиот шампион со Мерцедес, Луис Хамилтон ги сподели своите размислувања за можен трансфер во Ферари откако би ги завршил обврските во Мерцедес.

„Тоа нема да се случи. Нема да има трансфер во Ферари … веројатно. Отсекогаш сум имал позитивни размислувања за Ферари. Ги гледав победите на Михаел Шумахер. Отсекогаш сум бил фан на Ферари. Се сеќавам дека еден од првите автомобили што го купив беше Ферари. Мислам дека ова е неверојатно иконски тим и бренд. Можеби не сите нивни вредности и пристапи се во согласност со моите, сепак, мислам дека секој пилот сонува да седи во црвената пилотска кабина“, вели Британецот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...