Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ФОТО НА ДЕНОТ: Марадона натера навивачи на Ривер и Бока да се гушнат

Смртта на Диего Марадона ги потресе сите искрени фудбалски фанови. Во Аргентина веста толку беше трагично дочекана што навивачи на Ривер и Бока се гушнаа и тагуваа меѓу себе. Навистина несекојдневна слика, ако се знае колку е голема омразата помеѓу овие два фудбалски ривали. Омразата за момент е заборавена. Мора да му се оддаде почит на еден од најдобрите аргентински фудбалери.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...