Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ТРАГИЧНА ПРИКАЗНА ЗА ТОА КАКО САША МАТИЌ И ДЕЈАН ГО ЗАГУБИЛЕ ВИДОТ

Саша и Дејан Матиќ по туѓа грешка останале слепи, а родени се како здрави деца.

Браќата близнаци Саша и Дејан Матиќ родени се 26 април 1978 година во Дрвар како здрави, но прерано родени деца кои таткото Зоран и мајката Драгица морале да ги сместат во инкубатор во породилно во Загреб.

Од неутврдени причини, двете бебиња само што се родиле во болница ослепеле, а тој недостаток судбинта им го надоместила со извонреден музички талент,  и веќе со години се меѓу најпопуларните пејачи во Србија и регионот.

Тие двајца како недоносени близнаци биле во инкубатор и наводно поради неодговорност на медицинска сестра останале слепи, иако се родени со здрав вид.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...