0 C
Skopje
вторник, април 6, 2021
spot_img

ТАЖНО: И ШУМАХЕР е во критична состојба

Поранешниот возач на Формула 1, Дејвид Култхард изјави дека се надева дека Михаел Шумахер ќе се опорави од сериозните повреди што ги претрпе при скијање пред седум години, но и дека е свесен дека Германецот е во критична состојба.

  • Го познавам Михаел затоа што се натпреварувавме заедно. Подоцна се запознавме и се сретнувавме на забави. Таму откривме дека имаме слични интереси. За него, семејството беше сè, и јас така мислам. Отсекогаш сум се восхитувал како тој и неговата сопруга Корина ги воспитуваа своите деца – рече Култхард.

Култхард истакна дека е свесен дека Шумахер е во критична состојба, но се надева на најдоброто.

  • Секако, сите се надеваме дека Мајкл ќе се опорави, но ситуацијата е таква каква што е – рече Шкотланѓанецот.

Читај Следно

10,321FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести