Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ТАЖНО: И ШУМАХЕР е во критична состојба

Поранешниот возач на Формула 1, Дејвид Култхард изјави дека се надева дека Михаел Шумахер ќе се опорави од сериозните повреди што ги претрпе при скијање пред седум години, но и дека е свесен дека Германецот е во критична состојба.

  • Го познавам Михаел затоа што се натпреварувавме заедно. Подоцна се запознавме и се сретнувавме на забави. Таму откривме дека имаме слични интереси. За него, семејството беше сè, и јас така мислам. Отсекогаш сум се восхитувал како тој и неговата сопруга Корина ги воспитуваа своите деца – рече Култхард.

Култхард истакна дека е свесен дека Шумахер е во критична состојба, но се надева на најдоброто.

  • Секако, сите се надеваме дека Мајкл ќе се опорави, но ситуацијата е таква каква што е – рече Шкотланѓанецот.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...