Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Се огласија Томислав и Северина по написите дека се во врска, еве што одговорија

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е во емотивна врска со сопственикот на винарија, Томислав Воштиниќ.

Имено, медиумите пишуваат дека наводно Севе и Игор не се виделе шест месеци.

Тие се уште се следат на социјалните мрежи, но подолго време не објавуваат заеднички фотографии и последен пат комуницирале за роденденот на Игор.

Се зборува дека пејачката е во врска со 10 години помлад сопственик на винарија.

Во текот на септември, Северина ги однесе своите пријатели во винаријата на Томислав, а тој тогаш  не се фотографирал со нив.

Во таа прилика Северина позираше во црвен фустан, а друштво и правеа нејзините блиски пријатели односно нејзниот менаџер, нејзиниот ПР теам, докторката Наташа Десниќ со која интезивно се дружеше во текот на летото и внуката Миа Поповиќ.

Во врска со наводната љубовна врска меѓу Северина и Томислав, се огласи и ПР службата на хрватската пејачка.

„Со оглед на вашето прашање, сакаме да кажаме дека се работи за пријател од поширокиот круг на друштво на Северина, во чија винарија се одржа настан на кој присуствуваше и самата Северина. На овој начин ги демантираме нагодувањата за било каков друг вид на однос“ велат од тимот на Севе, а пренесува „Слободна Далмација“.

По овие шпекулации за хрватските медиуми се огласи и Воштиниќ:

„Леле, глупости. Не ме прашувајте воопшто, смешно ми е“, изјави тој.

Кога го прашале дали ја познава пејачката, тој одговорил:

„Се’ e океј, ајде чао“, заклучува Томислав.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...